Wortgrundformtasadłowy

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomtasadłowytasadłowatasadłowe
Gentasadłoweho
tasadłowoh
tasadłowejetasadłoweho
tasadłowoh
Dattasadłowemu
tasadłowom
tasadłowejtasadłowemu
tasadłowom
Acctasadłoweho
tasadłowoh
tasadłowytasadłowutasadłowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tasadłowymtasadłowejtasadłowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomtasadłowajtasadłowej
Gentasadłoweju
Dattasadłowymaj
Acctasadłowejutasadłowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tasadłowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomtasadłowitasadłowe
Gentasadłowych
Dattasadłowym
Acctasadłowychtasadłowe
Instr (z/ze)tasadłowymi
Loc (wo)tasadłowych