zakładna forma słowatangencialny
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomtangencialnytangencialnatangencialne
Gentangencialneho
tangencialnoh1
tangencialnejetangencialneho
tangencialnoh1
Dattangencialnemu
tangencialnom1
tangencialnejtangencialnemu
tangencialnom1
Acctangencialneho
tangencialnoh1
tangencialnytangencialnutangencialne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tangencialnymtangencialnejtangencialnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomtangencialnajtangencialnej
Gentangencialneju
Dattangencialnymaj
Acctangencialnejutangencialnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tangencialnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomtangencialnitangencialne
Gentangencialnych
Dattangencialnym
Acctangencialnychtangencialne
Instr (z/ze)tangencialnymi
Loc (wo)tangencialnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomtangencialnišitangencialnišatangencialniše
Gentangencialnišeho
tangencialnišoh1
tangencialnišejetangencialnišeho
tangencialnišoh1
Dattangencialnišemu
tangencialnišom1
tangencialnišejtangencialnišemu
tangencialnišom1
Acctangencialnišeho
tangencialnišoh1
tangencialnišitangencialnišutangencialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tangencialnišimtangencialnišejtangencialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomtangencialnišej
Gentangencialnišeju
Dattangencialnišimaj
Acctangencialnišejutangencialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
tangencialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomtangencialnišitangencialniše
Gentangencialnišich
Dattangencialnišim
Acctangencialnišichtangencialniše
Instr (z/ze)tangencialnišimi
Loc (wo)tangencialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajtangencialnišinajtangencialnišanajtangencialniše
Gennajtangencialnišeho
najtangencialnišoh1
najtangencialnišejenajtangencialnišeho
najtangencialnišoh1
Datnajtangencialnišemu
najtangencialnišom1
najtangencialnišejnajtangencialnišemu
najtangencialnišom1
Accnajtangencialnišeho
najtangencialnišoh1
najtangencialnišinajtangencialnišunajtangencialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najtangencialnišimnajtangencialnišejnajtangencialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajtangencialnišej
Gennajtangencialnišeju
Datnajtangencialnišimaj
Accnajtangencialnišejunajtangencialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najtangencialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajtangencialnišinajtangencialniše
Gennajtangencialnišich
Datnajtangencialnišim
Accnajtangencialnišichnajtangencialniše
Instr (z/ze)najtangencialnišimi
Loc (wo)najtangencialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajtangencialnišinanajtangencialnišananajtangencialniše
Gennanajtangencialnišeho
nanajtangencialnišoh1
nanajtangencialnišejenanajtangencialnišeho
nanajtangencialnišoh1
Datnanajtangencialnišemu
nanajtangencialnišom1
nanajtangencialnišejnanajtangencialnišemu
nanajtangencialnišom1
Accnanajtangencialnišeho
nanajtangencialnišoh1
nanajtangencialnišinanajtangencialnišunanajtangencialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajtangencialnišimnanajtangencialnišejnanajtangencialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajtangencialnišej
Gennanajtangencialnišeju
Datnanajtangencialnišimaj
Accnanajtangencialnišejunanajtangencialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajtangencialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajtangencialnišinanajtangencialniše
Gennanajtangencialnišich
Datnanajtangencialnišim
Accnanajtangencialnišichnanajtangencialniše
Instr (z/ze)nanajtangencialnišimi
Loc (wo)nanajtangencialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřetangencialnypřetangencialnapřetangencialne
Genpřetangencialneho
přetangencialnoh1
přetangencialnejepřetangencialneho
přetangencialnoh1
Datpřetangencialnemu
přetangencialnom1
přetangencialnejpřetangencialnemu
přetangencialnom1
Accpřetangencialneho
přetangencialnoh1
přetangencialnypřetangencialnupřetangencialne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přetangencialnympřetangencialnejpřetangencialnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřetangencialnajpřetangencialnej
Genpřetangencialneju
Datpřetangencialnymaj
Accpřetangencialnejupřetangencialnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přetangencialnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřetangencialnipřetangencialne
Genpřetangencialnych
Datpřetangencialnym
Accpřetangencialnychpřetangencialne
Instr (z/ze)přetangencialnymi
Loc (wo)přetangencialnych


pozitiwtangencialnje
komparatiwtangencialnišo
superlatiwnajtangencialnišo
absolutiwnanajtangencialnišo
ekscesiwpřetangencialnje


komponentatangencialno-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje