zakładna forma słowadobrozwučny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdobrozwučnydobrozwučnadobrozwučne
Gendobrozwučneho
dobrozwučnoh1
dobrozwučnejedobrozwučneho
dobrozwučnoh1
Datdobrozwučnemu
dobrozwučnom1
dobrozwučnejdobrozwučnemu
dobrozwučnom1
Accdobrozwučneho
dobrozwučnoh1
dobrozwučnydobrozwučnudobrozwučne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dobrozwučnymdobrozwučnejdobrozwučnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdobrozwučnajdobrozwučnej
Gendobrozwučneju
Datdobrozwučnymaj
Accdobrozwučnejudobrozwučnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dobrozwučnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdobrozwučnidobrozwučne
Gendobrozwučnych
Datdobrozwučnym
Accdobrozwučnychdobrozwučne
Instr (z/ze)dobrozwučnymi
Loc (wo)dobrozwučnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdobrozwučnišidobrozwučnišadobrozwučniše
Gendobrozwučnišeho
dobrozwučnišoh1
dobrozwučnišejedobrozwučnišeho
dobrozwučnišoh1
Datdobrozwučnišemu
dobrozwučnišom1
dobrozwučnišejdobrozwučnišemu
dobrozwučnišom1
Accdobrozwučnišeho
dobrozwučnišoh1
dobrozwučnišidobrozwučnišudobrozwučniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dobrozwučnišimdobrozwučnišejdobrozwučnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdobrozwučnišej
Gendobrozwučnišeju
Datdobrozwučnišimaj
Accdobrozwučnišejudobrozwučnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dobrozwučnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdobrozwučnišidobrozwučniše
Gendobrozwučnišich
Datdobrozwučnišim
Accdobrozwučnišichdobrozwučniše
Instr (z/ze)dobrozwučnišimi
Loc (wo)dobrozwučnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajdobrozwučnišinajdobrozwučnišanajdobrozwučniše
Gennajdobrozwučnišeho
najdobrozwučnišoh1
najdobrozwučnišejenajdobrozwučnišeho
najdobrozwučnišoh1
Datnajdobrozwučnišemu
najdobrozwučnišom1
najdobrozwučnišejnajdobrozwučnišemu
najdobrozwučnišom1
Accnajdobrozwučnišeho
najdobrozwučnišoh1
najdobrozwučnišinajdobrozwučnišunajdobrozwučniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najdobrozwučnišimnajdobrozwučnišejnajdobrozwučnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajdobrozwučnišej
Gennajdobrozwučnišeju
Datnajdobrozwučnišimaj
Accnajdobrozwučnišejunajdobrozwučnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najdobrozwučnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajdobrozwučnišinajdobrozwučniše
Gennajdobrozwučnišich
Datnajdobrozwučnišim
Accnajdobrozwučnišichnajdobrozwučniše
Instr (z/ze)najdobrozwučnišimi
Loc (wo)najdobrozwučnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajdobrozwučnišinanajdobrozwučnišananajdobrozwučniše
Gennanajdobrozwučnišeho
nanajdobrozwučnišoh1
nanajdobrozwučnišejenanajdobrozwučnišeho
nanajdobrozwučnišoh1
Datnanajdobrozwučnišemu
nanajdobrozwučnišom1
nanajdobrozwučnišejnanajdobrozwučnišemu
nanajdobrozwučnišom1
Accnanajdobrozwučnišeho
nanajdobrozwučnišoh1
nanajdobrozwučnišinanajdobrozwučnišunanajdobrozwučniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajdobrozwučnišimnanajdobrozwučnišejnanajdobrozwučnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajdobrozwučnišej
Gennanajdobrozwučnišeju
Datnanajdobrozwučnišimaj
Accnanajdobrozwučnišejunanajdobrozwučnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajdobrozwučnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajdobrozwučnišinanajdobrozwučniše
Gennanajdobrozwučnišich
Datnanajdobrozwučnišim
Accnanajdobrozwučnišichnanajdobrozwučniše
Instr (z/ze)nanajdobrozwučnišimi
Loc (wo)nanajdobrozwučnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompředobrozwučnypředobrozwučnapředobrozwučne
Genpředobrozwučneho
předobrozwučnoh1
předobrozwučnejepředobrozwučneho
předobrozwučnoh1
Datpředobrozwučnemu
předobrozwučnom1
předobrozwučnejpředobrozwučnemu
předobrozwučnom1
Accpředobrozwučneho
předobrozwučnoh1
předobrozwučnypředobrozwučnupředobrozwučne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
předobrozwučnympředobrozwučnejpředobrozwučnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompředobrozwučnajpředobrozwučnej
Genpředobrozwučneju
Datpředobrozwučnymaj
Accpředobrozwučnejupředobrozwučnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
předobrozwučnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompředobrozwučnipředobrozwučne
Genpředobrozwučnych
Datpředobrozwučnym
Accpředobrozwučnychpředobrozwučne
Instr (z/ze)předobrozwučnymi
Loc (wo)předobrozwučnych


pozitiwdobrozwučnje
komparatiwdobrozwučnišo
superlatiwnajdobrozwučnišo
absolutiwnanajdobrozwučnišo
ekscesiwpředobrozwučnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje