zakładna forma słowaběłki

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomběłkiběłkaběłke
Genběłkeho
běłkoh1
běłkejeběłkeho
běłkoh1
Datběłkemu
běłkom1
běłkejběłkemu
běłkom1
Accběłkeho
běłkoh1
běłkiběłkuběłke
Instr (z/ze)
Loc (wo)
běłkimběłkejběłkim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomběłkej
běłkaj
běłkej
Genběłkeju
Datběłkimaj
Accběłkejuběłkej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
běłkimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomběłcyběłke
Genběłkich
Datběłkim
Accběłkichběłke
Instr (z/ze)běłkimi
Loc (wo)běłkich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřeběłkipřeběłkapřeběłke
Genpřeběłkeho
přeběłkoh1
přeběłkejepřeběłkeho
přeběłkoh1
Datpřeběłkemu
přeběłkom1
přeběłkejpřeběłkemu
přeběłkom1
Accpřeběłkeho
přeběłkoh1
přeběłkipřeběłkupřeběłke
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeběłkimpřeběłkejpřeběłkim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřeběłkej
přeběłkaj
přeběłkej
Genpřeběłkeju
Datpřeběłkimaj
Accpřeběłkejupřeběłkej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeběłkimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřeběłcypřeběłke
Genpřeběłkich
Datpřeběłkim
Accpřeběłkichpřeběłke
Instr (z/ze)přeběłkimi
Loc (wo)přeběłkich


pozitiwběłko
ekscesiwpřeběłko




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje