zakładna forma słowaanaksialny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomanaksialnyanaksialnaanaksialne
Genanaksialneho
anaksialnoh1
anaksialnejeanaksialneho
anaksialnoh1
Datanaksialnemu
anaksialnom1
anaksialnejanaksialnemu
anaksialnom1
Accanaksialneho
anaksialnoh1
anaksialnyanaksialnuanaksialne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaksialnymanaksialnejanaksialnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomanaksialnajanaksialnej
Genanaksialneju
Datanaksialnymaj
Accanaksialnejuanaksialnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaksialnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomanaksialnianaksialne
Genanaksialnych
Datanaksialnym
Accanaksialnychanaksialne
Instr (z/ze)anaksialnymi
Loc (wo)anaksialnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomanaksialnišianaksialnišaanaksialniše
Genanaksialnišeho
anaksialnišoh1
anaksialnišejeanaksialnišeho
anaksialnišoh1
Datanaksialnišemu
anaksialnišom1
anaksialnišejanaksialnišemu
anaksialnišom1
Accanaksialnišeho
anaksialnišoh1
anaksialnišianaksialnišuanaksialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaksialnišimanaksialnišejanaksialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomanaksialnišej
Genanaksialnišeju
Datanaksialnišimaj
Accanaksialnišejuanaksialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
anaksialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomanaksialnišianaksialniše
Genanaksialnišich
Datanaksialnišim
Accanaksialnišichanaksialniše
Instr (z/ze)anaksialnišimi
Loc (wo)anaksialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajanaksialnišinajanaksialnišanajanaksialniše
Gennajanaksialnišeho
najanaksialnišoh1
najanaksialnišejenajanaksialnišeho
najanaksialnišoh1
Datnajanaksialnišemu
najanaksialnišom1
najanaksialnišejnajanaksialnišemu
najanaksialnišom1
Accnajanaksialnišeho
najanaksialnišoh1
najanaksialnišinajanaksialnišunajanaksialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najanaksialnišimnajanaksialnišejnajanaksialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajanaksialnišej
Gennajanaksialnišeju
Datnajanaksialnišimaj
Accnajanaksialnišejunajanaksialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najanaksialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajanaksialnišinajanaksialniše
Gennajanaksialnišich
Datnajanaksialnišim
Accnajanaksialnišichnajanaksialniše
Instr (z/ze)najanaksialnišimi
Loc (wo)najanaksialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajanaksialnišinanajanaksialnišananajanaksialniše
Gennanajanaksialnišeho
nanajanaksialnišoh1
nanajanaksialnišejenanajanaksialnišeho
nanajanaksialnišoh1
Datnanajanaksialnišemu
nanajanaksialnišom1
nanajanaksialnišejnanajanaksialnišemu
nanajanaksialnišom1
Accnanajanaksialnišeho
nanajanaksialnišoh1
nanajanaksialnišinanajanaksialnišunanajanaksialniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajanaksialnišimnanajanaksialnišejnanajanaksialnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajanaksialnišej
Gennanajanaksialnišeju
Datnanajanaksialnišimaj
Accnanajanaksialnišejunanajanaksialnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajanaksialnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajanaksialnišinanajanaksialniše
Gennanajanaksialnišich
Datnanajanaksialnišim
Accnanajanaksialnišichnanajanaksialniše
Instr (z/ze)nanajanaksialnišimi
Loc (wo)nanajanaksialnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřeanaksialnypřeanaksialnapřeanaksialne
Genpřeanaksialneho
přeanaksialnoh1
přeanaksialnejepřeanaksialneho
přeanaksialnoh1
Datpřeanaksialnemu
přeanaksialnom1
přeanaksialnejpřeanaksialnemu
přeanaksialnom1
Accpřeanaksialneho
přeanaksialnoh1
přeanaksialnypřeanaksialnupřeanaksialne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeanaksialnympřeanaksialnejpřeanaksialnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřeanaksialnajpřeanaksialnej
Genpřeanaksialneju
Datpřeanaksialnymaj
Accpřeanaksialnejupřeanaksialnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přeanaksialnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřeanaksialnipřeanaksialne
Genpřeanaksialnych
Datpřeanaksialnym
Accpřeanaksialnychpřeanaksialne
Instr (z/ze)přeanaksialnymi
Loc (wo)přeanaksialnych


pozitiwanaksialnje
komparatiwanaksialnišo
superlatiwnajanaksialnišo
absolutiwnanajanaksialnišo
ekscesiwpřeanaksialnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje