zakładna forma słowahłowułamarski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomhłowułamarskihłowułamarskahłowułamarske
Genhłowułamarskeho
hłowułamarskoh1
hłowułamarskejehłowułamarskeho
hłowułamarskoh1
Dathłowułamarskemu
hłowułamarskom1
hłowułamarskejhłowułamarskemu
hłowułamarskom1
Acchłowułamarskeho
hłowułamarskoh1
hłowułamarskihłowułamarskuhłowułamarske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
hłowułamarskimhłowułamarskejhłowułamarskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomhłowułamarskej
hłowułamarskaj
hłowułamarskej
Genhłowułamarskeju
Dathłowułamarskimaj
Acchłowułamarskejuhłowułamarskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
hłowułamarskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomhłowułamarscyhłowułamarske
Genhłowułamarskich
Dathłowułamarskim
Acchłowułamarskichhłowułamarske
Instr (z/ze)hłowułamarskimi
Loc (wo)hłowułamarskich


pozitiwhłowułamarsce


komponentahłowułamarsko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje