zakładna forma słowažadława, žadławy
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma flex 2/2 samsna fleksija

 debug   tekst   afiksy   wšě permutacije   jako lisćinu pokazać   jenož kóncowki 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomžadławyžadławažadławe
Genžadławeho
žadławoh1
žadławeježadławeho
žadławoh1
Datžadławemu
žadławom1
žadławejžadławemu
žadławom1
Accžadławeho
žadławoh
žadławyžadławužadławe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
žadławymžadławejžadławym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomžadławajžadławej
Genžadławeju
Datžadławymaj
Accžadławejužadławej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
žadławymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomžadławižadławe
Genžadławych
Datžadławym
Accžadławychžadławe
Instr (z/ze)žadławymi
Loc (wo)žadławych


komponentažadławo-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje