zakładna forma słowawupruwować

infinitiwwupruwować
transgresiw (prez)wupruwujo
wupruwujcy
transgresiw (pf)wupruwowawši


prezpret (ip)pret (p)
Singular1. wos.wupruwujuwupruwowachwupruwowach
2. wos.wupruwuješwupruwowašewupruwowa
3. wos.wupruwujewupruwowašewupruwowa

prezpret (ip)pret (p)
Dual1. wos. wupruwujemojwupruwowachmojwupruwowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wupruwujetajwupruwowaštajwupruwowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wupruwujetejwupruwowaštejwupruwowaštej

prezpret (ip)pret (p)
Plural1. wos.wupruwujemywupruwowachmywupruwowachmy
2. wos.wupruwujećewupruwowašćewupruwowašće
3. wos.wupruwujawupruwowachuwupruwowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwupruwowałwupruwowaławupruwowało
Plwupruwowaliwupruwowali
wupruwowałe
Duwupruwowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wupruwujmojwupruwujmy
2. wos.wupruwujwupruwujtajwupruwujtejwupruwujće
3. wos.


SgDuPl
Nomwupruwowanjewupruwowaniwupruwowanja
Genwupruwowanjawupruwowanjowwupruwowanjow
Datwupruwowanjuwupruwowanjomajwupruwowanjam
Accwupruwowanjewupruwowaniwupruwowanja
Instr (z/ze)wupruwowanjomwupruwowanjomajwupruwowanjemi
Loc (wo)wupruwowanjuwupruwowanjomajwupruwowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwupruwowacywupruwowacawupruwowace
Genwupruwowaceho
wupruwowacoh2
wupruwowacejewupruwowaceho
wupruwowacoh2
Datwupruwowacemu
wupruwowacom2
wupruwowacejwupruwowacemu
wupruwowacom2
Accwupruwowaceho
wupruwowacoh2
wupruwowacywupruwowacuwupruwowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wupruwowacymwupruwowacejwupruwowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwupruwowacajwupruwowacej
Genwupruwowaceju
Datwupruwowacymaj
Accwupruwowacejuwupruwowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wupruwowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwupruwowacywupruwowace
Genwupruwowacych
Datwupruwowacym
Accwupruwowacychwupruwowace
Instr (z/ze)wupruwowacymi
Loc (wo)wupruwowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwupruwowanywupruwowanawupruwowane
Genwupruwowaneho
wupruwowanoh2
wupruwowanejewupruwowaneho
wupruwowanoh2
Datwupruwowanemu
wupruwowanom2
wupruwowanejwupruwowanemu
wupruwowanom2
Accwupruwowaneho
wupruwowanoh2
wupruwowanywupruwowanuwupruwowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wupruwowanymwupruwowanejwupruwowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwupruwowanajwupruwowanej
Genwupruwowaneju
Datwupruwowanymaj
Accwupruwowanejuwupruwowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wupruwowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwupruwowaniwupruwowane
Genwupruwowanych
Datwupruwowanym
Accwupruwowanychwupruwowane
Instr (z/ze)wupruwowanymi
Loc (wo)wupruwowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje