Wortgrundformwułužić

Infinitivwułužić
Transgressiv (pf)wułužiwši


PräsPrät (p)
Singular1. Perswułužuwułužich
2. Perswułužišwułuži
3. Perswułužiwułuži

PräsPrät (p)
Dual1. Pers wułužimojwułužichmoj
2.-3. Persm
Rat
wułužitajwułužištaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wułužitejwułužištej

PräsPrät (p)
Plural1. Perswułužimywułužichmy
2. Perswułužićewułužišće
3. Perswułužawułužichu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwułužiłwułužiławułužiło
Plwułužiliwułužili
wułužiłe
Duwułužiłoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. Perswułužmojwułužmy
2. Perswułužwułužtajwułužtejwułužće
3. Pers


SgDuPl
Nomwułuženjewułuženiwułuženja
Genwułuženjawułuženjowwułuženjow
Datwułuženjuwułuženjomajwułuženjam
Accwułuženjewułuženiwułuženja
Instr (z/ze)wułuženjomwułuženjomajwułuženjemi
Loc (wo)wułuženjuwułuženjomajwułuženjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwułuženywułuženawułužene
Genwułuženeho
wułuženoh2
wułuženejewułuženeho
wułuženoh2
Datwułuženemu
wułuženom2
wułuženejwułuženemu
wułuženom2
Accwułuženeho
wułuženoh2
wułuženywułuženuwułužene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wułuženymwułuženejwułuženym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwułuženajwułuženej
Genwułuženeju
Datwułuženymaj
Accwułuženejuwułuženej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wułuženymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwułuženiwułužene
Genwułuženych
Datwułuženym
Accwułuženychwułužene
Instr (z/ze)wułuženymi
Loc (wo)wułuženych




1 Vokativ gleich der Nominativform

2 dichterisch und umgangssprachlich