zakładna forma słowaweterinarnomedicinski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomweterinarnomedicinskiweterinarnomedicinskaweterinarnomedicinske
Genweterinarnomedicinskeho
weterinarnomedicinskoh1
weterinarnomedicinskejeweterinarnomedicinskeho
weterinarnomedicinskoh1
Datweterinarnomedicinskemu
weterinarnomedicinskom1
weterinarnomedicinskejweterinarnomedicinskemu
weterinarnomedicinskom1
Accweterinarnomedicinskeho
weterinarnomedicinskoh1
weterinarnomedicinskiweterinarnomedicinskuweterinarnomedicinske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
weterinarnomedicinskimweterinarnomedicinskejweterinarnomedicinskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomweterinarnomedicinskej
weterinarnomedicinskaj
weterinarnomedicinskej
Genweterinarnomedicinskeju
Datweterinarnomedicinskimaj
Accweterinarnomedicinskejuweterinarnomedicinskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
weterinarnomedicinskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomweterinarnomedicinscyweterinarnomedicinske
Genweterinarnomedicinskich
Datweterinarnomedicinskim
Accweterinarnomedicinskichweterinarnomedicinske
Instr (z/ze)weterinarnomedicinskimi
Loc (wo)weterinarnomedicinskich


komponentaweterinarnomedicinsko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje