WortgrundformPřirodoškitny, přirodoškitna, přirodoškitne, přirodoškitny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřirodoškitnypřirodoškitnapřirodoškitne
Genpřirodoškitneho
přirodoškitnoh1
přirodoškitnejepřirodoškitneho
přirodoškitnoh1
Datpřirodoškitnemu
přirodoškitnom1
přirodoškitnejpřirodoškitnemu
přirodoškitnom1
Accpřirodoškitneho
přirodoškitnoh1
přirodoškitnypřirodoškitnupřirodoškitne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přirodoškitnympřirodoškitnejpřirodoškitnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřirodoškitnajpřirodoškitnej
Genpřirodoškitneju
Datpřirodoškitnymaj
Accpřirodoškitnejupřirodoškitnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přirodoškitnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřirodoškitnipřirodoškitne
Genpřirodoškitnych
Datpřirodoškitnym
Accpřirodoškitnychpřirodoškitne
Instr (z/ze)přirodoškitnymi
Loc (wo)přirodoškitnych




1 dichterisch und umgangssprachlich