zakładna forma słowanjehladana, njehladany
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna zakładna forma flex 2/2 samsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnjehladanynjehladananjehladane
Gennjehladaneho
njehladanoh1
njehladanejenjehladaneho
njehladanoh1
Datnjehladanemu
njehladanom1
njehladanejnjehladanemu
njehladanom1
Accnjehladaneho
njehladanoh1
njehladanynjehladanunjehladane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
njehladanymnjehladanejnjehladanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnjehladanajnjehladanej
Gennjehladaneju
Datnjehladanymaj
Accnjehladanejunjehladanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
njehladanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnjehladaninjehladane
Gennjehladanych
Datnjehladanym
Accnjehladanychnjehladane
Instr (z/ze)njehladanymi
Loc (wo)njehladanych


komponentanjehladano-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje