Wortgrundformmyškowa, myškowe, myškowy

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNommyškowymyškowamyškowe
Genmyškoweho
myškowoh
myškowejemyškoweho
myškowoh
Datmyškowemu
myškowom
myškowejmyškowemu
myškowom
Accmyškoweho
myškowoh
myškowymyškowumyškowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
myškowymmyškowejmyškowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNommyškowajmyškowej
Genmyškoweju
Datmyškowymaj
Accmyškowejumyškowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
myškowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNommyškowimyškowe
Genmyškowych
Datmyškowym
Accmyškowychmyškowe
Instr (z/ze)myškowymi
Loc (wo)myškowych