Wortgrundformjewišćowe, jewišćowy

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomjewišćowyjewišćowajewišćowe
Genjewišćoweho
jewišćowoh1
jewišćowejejewišćoweho
jewišćowoh1
Datjewišćowemu
jewišćowom1
jewišćowejjewišćowemu
jewišćowom1
Accjewišćoweho
jewišćowoh1
jewišćowyjewišćowujewišćowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
jewišćowymjewišćowejjewišćowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomjewišćowajjewišćowej
Genjewišćoweju
Datjewišćowymaj
Accjewišćowejujewišćowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
jewišćowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomjewišćowijewišćowe
Genjewišćowych
Datjewišćowym
Accjewišćowychjewišćowe
Instr (z/ze)jewišćowymi
Loc (wo)jewišćowych




1 dichterisch und umgangssprachlich