zakładna forma słowadźiwinowa, dźiwinowy
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdźiwinowydźiwinowadźiwinowe
Gendźiwinoweho
dźiwinowoh1
dźiwinowejedźiwinoweho
dźiwinowoh1
Datdźiwinowemu
dźiwinowom1
dźiwinowejdźiwinowemu
dźiwinowom1
Accdźiwinoweho
dźiwinowoh1
dźiwinowydźiwinowudźiwinowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dźiwinowymdźiwinowejdźiwinowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdźiwinowajdźiwinowej
Gendźiwinoweju
Datdźiwinowymaj
Accdźiwinowejudźiwinowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dźiwinowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdźiwinowidźiwinowe
Gendźiwinowych
Datdźiwinowym
Accdźiwinowychdźiwinowe
Instr (z/ze)dźiwinowymi
Loc (wo)dźiwinowych


komponentadźiwinowo-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje