Wortgrundformdłóžičkowe, dłóžičkowy

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomdłóžičkowydłóžičkowadłóžičkowe
Gendłóžičkoweho
dłóžičkowoh1
dłóžičkowejedłóžičkoweho
dłóžičkowoh1
Datdłóžičkowemu
dłóžičkowom1
dłóžičkowejdłóžičkowemu
dłóžičkowom1
Accdłóžičkoweho
dłóžičkowoh1
dłóžičkowydłóžičkowudłóžičkowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dłóžičkowymdłóžičkowejdłóžičkowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomdłóžičkowajdłóžičkowej
Gendłóžičkoweju
Datdłóžičkowymaj
Accdłóžičkowejudłóžičkowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
dłóžičkowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomdłóžičkowidłóžičkowe
Gendłóžičkowych
Datdłóžičkowym
Accdłóžičkowychdłóžičkowe
Instr (z/ze)dłóžičkowymi
Loc (wo)dłóžičkowych




1 dichterisch und umgangssprachlich